Jen na pár věci je na cestě spoleh a právě takové u nás nakoupíte.


Váš kufřík je zatím prázdný...

Cestovní kufry na kolečkách - z historie, I.část

Od dob co je člověk nucen se přemísťovat z místa na místo, je také nucen vláčet své nashromážděné a potřebné věci a k tomu potřebuje něco, čím by  také své věci chránil a v čem by je pokud možno pohodlně nosily. A tak od čutor ze zvířecích kůží a čím dál větší nutností mít zavazadlo co největší se potřebám přizpůsobily i kufry, které z těžkých dřevěných truhel se ztenčili a zlehčili na součastné minimum. Tvary a velikosti jsou zkrátka ruku v ruce s dobou.

Součastnému trendu v přepravě jednoznačně vládnou kufry na kolečkách, které tak výrazně svému majiteli usnadňují přesun se zavazadlem.
Ani se tak skoro nechce věřit, že první kufr na kolečkách byl vyroben až v roce 1970 a jak tomu u těch praktických nápadů bývá nejčastěji - vznikl v podstatě náhodou.

Hlavní roli zde hrál pan Bernard Sadow, dnes již bývalý prezident a majitel U.S. Luggage, který se vracel se svou rodinou z Aruby a na letišti v Porto Riku se snažil ukočírovat dva velké kufry, které s sebou rodina měla, nebylo možné požádat o pomoc poslíčka, když zahlédl muže jak pohybuje částí strojů pomocí kolové platformy, aniž by musel vynakládat velké fyzické úsilí. Pan Sadow ze sebe okamžitě při tomto pohledu na svou manželku vyhrkl - To je přesně to co mi potřebujeme. Potřebujeme kolečka na kufru.

A tak připojil čtyři kolečka na spodní část kufru a připevnil ke kufru flexibilní pásek - s tímto pak obcházel různé obchody, které prodávaly kufry a zavazadla, nikde se ale nedočkal stejného nadšení kterým oplýval on sám. Než potkal víceprezidenta Macy, který vlastní stejnojmený obchodní řetězec v USA.
Obchodu tak již nic nestálo v cestě a první kufr na kolečkách se prodal v říjnu 1970.

Je pravdou že první majitelé asi nebyli až tak moc nadšeni, kolečka umístěna na úzkém dně kufru v jeho širší části způsobovala nestabilitu - kufry se vyklaly a jízda s nimi byla nemotorná.
Přesto trvalo dalších 20 let než se kolečka umístila do užší části kufru, ale o tom až v jiném článku

Váš tým kufry-zavazadla.eu

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Produkty v nabídce
TROOP LONDON - NOVINKY 2017 TROOP LONDON - NOVINKY 2017

Novinky Troop London jsou opět vyrobeny z kvalitního přírodního materiálu. Nabídka brašen a městských batohů tak byla výrazně v kolekci Heritage rozšířena.

GLADIATOR - Kvaltiní cestovní tašky s kolečky i bez nich GLADIATOR - Kvaltiní cestovní tašky s kolečky i bez nich

Kvalitní a současně velmi lehké cestovní tašky na kolečkách i bez nich to je kolekce EXPEDITION od španělské firmy Gladiator

CARLTON KUFRY SE SLEVOU AŽ 50% CARLTON KUFRY SE SLEVOU AŽ 50%

Je u nás nyní nakoupíte značkové kvalitní kufry Carlton se slevou až 50% na kolekce z minulého roku a starší. Více informací ...

AHA SE SLEVOU AŽ 50% AHA SE SLEVOU AŽ 50%

Využijte slevu a nakupte tak za zajímavé ceny zavazadla pro každodenní potřebu.

Archiv novinek

 

Tel.: 732 642 337
Email:
Web: Kufry a zavazadla
© Kufry a zavazadla

Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Povolené hmotnosti a velikosti zavazadel pro letecké společnostiTabulka povolených velikostí a hmotností palubních zavazadel leteckých společností s odletem z ČR
Zavřít Více
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím