Cestovní kufry na kolečkách - z historie, II.část

Cestovní kufry na kolečkách - z historie, II.část

Z našeho předchozího článku o kufrech jste si již dozvěděli, že se první kufr na kolečkách se prodal v říjnu roku 1970 .

Další velký zlom nastal až v roce 1987 , kdy tehdejší pilot Northwest Airlines Bob Plath, shodou okolností, čekal u bezpečnostní kontroly a pozoroval cestující jak se snaží osvobodit šňůrku od kufru, která uvízla v kovovém vozíku určeném pro převážení zavazadel a dostal nápad, který ve své garáži okamžitě zrealizoval. Na letiště se pak vrátil se zavazadlem přišroubovaném k vozíku.

Plath tak navrhl tzv. Rollaboard, neboli dvoukolečkový kufr - změnil orientaci obdélníkového kufru na vertikální a umístil na dvě kolečka, snadnou manipulaci pak zajišťovala výsuvná rukojeť.
Zahálet nezůstali ani letecké společnosti, které překonfigurovali vnitřní úložné prostory na cestujícími a vznikla tak velmi oblíbená příruční zavazadla.

Počátky dvoukolečkových kufrů jsou spojeny pouze s letovou posádkou, pro kterou Plath vyráběl posléze pod značkou TravelPro kufry výhradně pro zaměstnance leteckých společností.
Na komerční trh orientovaný na zákazníky, kteří hodně cestují a potřebují tak vysokou kvalitu na niž se mohou spolehnout se pouší až v roce 1991, kdy se stal na plný úvazel provozovatelem své firmy TravelPro. Imitací, kterých je na trhu v té době již velké množství se nemusel vůbec obávat, jelikož jeho značka byla a je dobře zvavedena.


Váš tým kufry-zavazadla.eu

MIMOSEZONNÍ SLEVA NA CELOU KOLEKCI GLADIÁTOR MIMOSEZONNÍ SLEVA NA CELOU KOLEKCI GLADIÁTOR

Skvělé kufry, cestovní tašky i kosmetické kufříky od španělského výrobce GLADIATOR za mimosezónní ceny, která je nyní minimálně o 15% nižší než v hlavní sezóně.

TROOP LONDON do podzimu v MODRÉ TROOP LONDON do podzimu v MODRÉ

Troop London přichází s dalšími oblíbenými brašnami a batohy v modrém provedení, které tak dokonale ladí ke každému outfitu. Teď už jen vymyslet plán a vyrazit do města i mimo něj.

Archiv novinek

 
Zavřít Více