Jen na pár věci je na cestě spoleh a právě takové u nás nakoupíte.


Váš kufřík je zatím prázdný...

Cestovní kufry na kolečkách - z historie, II.část

Z našeho předchozího článku o kufrech jste si již dozvěděli, že se první kufr na kolečkách se prodal v říjnu roku 1970.

Další velký zlom nastal až v roce 1987, kdy tehdejší pilot Northwest Airlines Bob Plath, shodou okolností, čekal u bezpečnostní kontroly a pozoroval cestující jak se snaží osvobodit šňurku od kufru, která uvízla v kovovém vozíku určeném pro převážení zavazadel a dostal nápad, který ve své garáži okamžitě zrealizoval. Na letiště se pak vrátil se zavazadlem přišroubovaném k vozíku.

Plath tak navrhl tzv. Rollaboard, neboli dvoukolečkový kufr - změnil orientaci obdélníkového kufru na vertikální a umístil na dvě kolečka, snadnou manipulaci pak zajišťovala výsuvná rukojeť.
Zahálet nezůstali ani letecké společnosti, které překonfigurovali vnitřní úložné prostory na cestujícími a vznikla tak velmi oblíbená příruční zavazadla.

Počátky dvoukolečkových kufrů jsou spojeny pouze s letovou posádkou, pro kterou Plath vyráběl posléze pod značkou TravelPro kufry výhradně pro zaměstnance leteckých společností.
Na komerční trh orientovaný na zákazníky, kteří hodně cestují a potřebují tak vysokou kvalitu na niž se mohou spolehnout se pouší až v roce 1991, kdy se stal na plný úvazel provozovatelem své firmy TravelPro. Imitací, kterých je na trhu v té době již velké množství se nemusel vůbec obávat, jelikož jeho značka byla a je dobře zvavedena.


Váš tým kufry-zavazadla.eu

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Produkty v nabídce
TROOP LONDON - NOVINKY 2017 TROOP LONDON - NOVINKY 2017

Novinky Troop London jsou opět vyrobeny z kvalitního přírodního materiálu. Nabídka brašen a městských batohů tak byla výrazně v kolekci Heritage rozšířena.

GLADIATOR - Kvaltiní cestovní tašky s kolečky i bez nich GLADIATOR - Kvaltiní cestovní tašky s kolečky i bez nich

Kvalitní a současně velmi lehké cestovní tašky na kolečkách i bez nich to je kolekce EXPEDITION od španělské firmy Gladiator

CARLTON KUFRY SE SLEVOU AŽ 50% CARLTON KUFRY SE SLEVOU AŽ 50%

Je u nás nyní nakoupíte značkové kvalitní kufry Carlton se slevou až 50% na kolekce z minulého roku a starší. Více informací ...

AHA SE SLEVOU AŽ 50% AHA SE SLEVOU AŽ 50%

Využijte slevu a nakupte tak za zajímavé ceny zavazadla pro každodenní potřebu.

Archiv novinek

 

Tel.: 732 642 337
Email:
Web: Kufry a zavazadla
© Kufry a zavazadla

Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Povolené hmotnosti a velikosti zavazadel pro letecké společnostiTabulka povolených velikostí a hmotností palubních zavazadel leteckých společností s odletem z ČR
Zavřít Více
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím