Jen na pár věci je na cestě spoleh a právě takové u nás nakoupíte.


Váš kufřík je zatím prázdný...

Cestovní kufry na kolečkách - z historie, II.část

Cestovní kufry na kolečkách - z historie, II.část

Z našeho předchozího článku o kufrech jste si již dozvěděli, že se první kufr na kolečkách se prodal v říjnu roku 1970 .

Další velký zlom nastal až v roce 1987 , kdy tehdejší pilot Northwest Airlines Bob Plath, shodou okolností, čekal u bezpečnostní kontroly a pozoroval cestující jak se snaží osvobodit šňůrku od kufru, která uvízla v kovovém vozíku určeném pro převážení zavazadel a dostal nápad, který ve své garáži okamžitě zrealizoval. Na letiště se pak vrátil se zavazadlem přišroubovaném k vozíku.

Plath tak navrhl tzv. Rollaboard, neboli dvoukolečkový kufr - změnil orientaci obdélníkového kufru na vertikální a umístil na dvě kolečka, snadnou manipulaci pak zajišťovala výsuvná rukojeť.
Zahálet nezůstali ani letecké společnosti, které překonfigurovali vnitřní úložné prostory na cestujícími a vznikla tak velmi oblíbená příruční zavazadla.

Počátky dvoukolečkových kufrů jsou spojeny pouze s letovou posádkou, pro kterou Plath vyráběl posléze pod značkou TravelPro kufry výhradně pro zaměstnance leteckých společností.
Na komerční trh orientovaný na zákazníky, kteří hodně cestují a potřebují tak vysokou kvalitu na niž se mohou spolehnout se pouší až v roce 1991, kdy se stal na plný úvazel provozovatelem své firmy TravelPro. Imitací, kterých je na trhu v té době již velké množství se nemusel vůbec obávat, jelikož jeho značka byla a je dobře zvavedena.


Váš tým kufry-zavazadla.eu

Levné plastové kufry z ABS Gladiator OPERA Levné plastové kufry z ABS Gladiator OPERA

Nová kolekce lehkých plastových kufrů z ABS na zdvojených kolečkách, která je dostupná v pěti barevných variantách. Palubní zavazadla jsou dostupná již od 1699,-

Nový palubní batoh od VOGART Nový palubní batoh od VOGART

Naši nabídku nedávno obohatil rozšířitelný batoh z kolekce CABIN CREW od Vogart. S tímto velkým palubním batohem můžete pohodlně cestovat a nahradit jím tak malé kabinové zavazadlo.

TROOP LONDON - NOVINKY 2018 TROOP LONDON - NOVINKY 2018

Troop London přichází opět s novými kousky barevně laděnými do tmavě hnědé, zelené nebo camel barvy. Navíc byly oblíbené brašny a batohy rozšířeny o modré provedení.

Archiv novinek

 
Pilové kotouče
 

Tel.: 732 642 337
Email:
Web: Kufry a zavazadla
© Kufry a zavazadla

Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Zavřít Více