Cestovní kufry na kolečkách - z historie, II.část

Cestovní kufry na kolečkách - z historie, II.část

Z našeho předchozího článku o kufrech jste si již dozvěděli, že se první kufr na kolečkách se prodal v říjnu roku 1970 .

Další velký zlom nastal až v roce 1987 , kdy tehdejší pilot Northwest Airlines Bob Plath, shodou okolností, čekal u bezpečnostní kontroly a pozoroval cestující jak se snaží osvobodit šňůrku od kufru, která uvízla v kovovém vozíku určeném pro převážení zavazadel a dostal nápad, který ve své garáži okamžitě zrealizoval. Na letiště se pak vrátil se zavazadlem přišroubovaném k vozíku.

Plath tak navrhl tzv. Rollaboard, neboli dvoukolečkový kufr - změnil orientaci obdélníkového kufru na vertikální a umístil na dvě kolečka, snadnou manipulaci pak zajišťovala výsuvná rukojeť.
Zahálet nezůstali ani letecké společnosti, které překonfigurovali vnitřní úložné prostory na cestujícími a vznikla tak velmi oblíbená příruční zavazadla.

Počátky dvoukolečkových kufrů jsou spojeny pouze s letovou posádkou, pro kterou Plath vyráběl posléze pod značkou TravelPro kufry výhradně pro zaměstnance leteckých společností.
Na komerční trh orientovaný na zákazníky, kteří hodně cestují a potřebují tak vysokou kvalitu na niž se mohou spolehnout se pouší až v roce 1991, kdy se stal na plný úvazel provozovatelem své firmy TravelPro. Imitací, kterých je na trhu v té době již velké množství se nemusel vůbec obávat, jelikož jeho značka byla a je dobře zvavedena.


Váš tým kufry-zavazadla.eu

Tašky a batohy pro ženy Tašky a batohy pro ženy

Nová kolekce Suitsuit NATURA má osvěžující vzhled a nadčasovou jednoduchost, celá kolekce je navíc také udržitelná - je vyrobená z použitých PET lahví.

MIMOSEZONNÍ SLEVA NA CELOU KOLEKCI GLADIÁTOR MIMOSEZONNÍ SLEVA NA CELOU KOLEKCI GLADIÁTOR

Skvělé kufry, cestovní tašky i kosmetické kufříky od španělského výrobce GLADIATOR za mimosezónní ceny, která je nyní až o 15% nižší než v hlavní sezóně.

Archiv novinek

 
Zavřít Více