Jak vybrat dovolenou s CK

Jak vybrat dovolenou s CK

 

Pro ty, co si neví rady s výběrem dovolené tu máme pár rad jak na to. Poradíme jak se ve vybíráni "nezaseknout", jak nepodlehnout reklamnímu mámení a jak nezažít zklamání ze špatně zvoleného letoviska.

V případě, že se chystáte na dovolenou, kterou si chcete organizovat sami, veškerá odpovědnost je na Vaší organizační schopnosti. Pokud však ke své rekreaci chcete využít některou z cestovních kanceláří, máme pár užitečných rad a postřehů, které Vám pomohou lépe poznat kvalitní cestovní kanceláře od těch méně kvalitních.

1. Důležité je se ptát.

Čím více dotazů položíte pracovníkovi cestovní kanceláře, tím více budete mít informací (pokud Vám je dotyčný dokáže zodpovědět) o vybrané destinaci. Nenechte se odbýt formálními frázemi a neurčitými informacemi. Ptejte se dopodrobna a klidně si případné dotazy předem sepište, ať na nic důležitého nezapomenete. Opravdu se hodně ptejte!

2. Žádejte přesný název destinace, hotelu.

Cestovní kanceláře mají povinnost Vám sdělit ve smlouvě přesný název destinace a hotelu. Na internetu nebo z jiných pro Vás dostupných zdrojů si pečlivě prozkoumejte, jestli název hotelu sedí s destinací. Může se stát, že v destinaci bude více hotelů se stejným nebo podobným názvem. Jejich kvalita a prostředí pak totiž nemusí odpovídat Vašim zvoleným standardům. Nenaleťte cestovce, která Vás umístí kam se jí zachce!

3. Vyžádejte si jméno společnosti, která je pořadatelem zájezdu.

Koupit si zájezd je dnes záležitost chvilky. Nabídek, které se jeví idylicky a výhodně je spousty. Jsme si však vždy jistí, kdo je pořadatelem zájezdu? Zákon ukládá povinnost prodávajícímu oznámit Vám, kdo přesně je pořadatelem dovolené. Dbejte na to, aby se tento bod nacházel i ve Vaší smlouvě!

4. Podmínky účasti na dovolené.

Věnujte dostatek času přečtení podmínek účasti na Vámi zvoleném zájezdu, aby zbytěčně nedošlo k nedorozumění mezi Vámi a pořadatelem!

 

Jestli Vás dostatečně nepřesvědčí organizátor nebo prodávající, dejte na doporučení známých a kamarádů. Ti Vám kolikrát pomohou rozseknout nejistotu a z vlastních zkušeností dokážou posoudit, zda konkrétní destinace za to stojí či nikoliv. Nezapomeňte také správně zvolit zavazadlo, které si sebou vezmete. Podivte se jak vybrat vhodné zavazadlo.

Autor článku: Petr (content editor)

 

Tašky a batohy pro ženy Tašky a batohy pro ženy

Nová kolekce Suitsuit NATURA má osvěžující vzhled a nadčasovou jednoduchost, celá kolekce je navíc také udržitelná - je vyrobená z použitých PET lahví.

MIMOSEZONNÍ SLEVA NA CELOU KOLEKCI GLADIÁTOR MIMOSEZONNÍ SLEVA NA CELOU KOLEKCI GLADIÁTOR

Skvělé kufry, cestovní tašky i kosmetické kufříky od španělského výrobce GLADIATOR za mimosezónní ceny, která je nyní až o 15% nižší než v hlavní sezóně.

Archiv novinek

 
Zavřít Více