ORTLIEB - funkční outdoorové brašny

ORTLIEB - je dynamická společnost založená v roce 1982 v Norimberku, Německo. Její počátek začal ale o rok dříve, kdy mladý nadšený cyklista na jaře vyrazil na kole do jižní Anglie, kde ho přivítalo zde typické deštivě počasí. Mladým promoklým cyklistou byl Hartmut Ortlieb, který s povdechem sledoval projíždějící kamiony, které díky PVC plachtám převážejí suché zboží.
A protože byl opravdu velmi frustrován a nechtěl již tuto situaci prožívat na cestách na kole či výletech znovu, rozhodl se učinit opatření. První brašna na nosič z červené plachty určené pro nákladní auta vznikla za pomocí šicího stroje jeho matky. Své dovednosti neustále vylepšoval a následně se i rozhodl udělat dvě boční brašny na zadní nosič.
Na první pohled Hartmutovi nekonvenční brašny moc nezaujali, jeho kamarádům se ale zamlouvala jejich nezpochybnitelná funkčnost a měli tak o ně zájem, který Hartmuta donutí, přemístit šicí stroj do prostornější garáže.

Netrvá to dlouho a Hartmut Ortlieb začne šít i brašny na řidítka. Poptávka je již ale větší než dokáže zvládnout a tak v roce 1982 zakladá společnost ORTLIEB a přijímá zaměstnance.
Za nedlouho na to je vyřešen i poslední nedostatek - šité spoje, které nejsou dostatečně husté. Proto jsou nahrazeny speciální svářecí technikou, která zajišťuje vyšší pevnost a to při zachování vlastností použitého materiálu. Brašny ORTLIEB jsou tak bez impregnace nebo lepení švů 100% vodotěsné!

Některé brašny nebo vaky se zavírají rolovacím uzavíráním pomocí přezky - Roll Closure . Díky tomu jsou věci v nich chráněny před vodou a prachem, který se dovnitř nedostane, navíc vaky plavou po hladině.
Důležité pro firmy ORTLIEB bylo také vymyšlení uchycení brašen na kole. Systém Quick-Lock nyní umožňuje odepnout brašny ze stojanu během několika sekund.

Dnes je sortiment vyráběn z na zakázku dodávaných materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí . Firma Ortlieb na vady materiálu a zpracování poskytuje záruku 5 let .
Dnes je ORTLIEB v 19 zemích po celém světě synonymem pro vodotěsné cyklistické brašny, které jsou funkční, spolehlivé a trvanlivé. Jejich sortiment čítající přes 300 produktů nabízí také messenger tašky, turistické batohy, cestovní tašky, brašny na fotoaparáty i kamery či obaly na dokumenty .

Cíl má Hartmut Ortlieb od založení své firmy stále stejný: lidé, kteří chtějí aktivně trávit svůj volný čas v přírodě, by se měli cítit dobře, nezávisle na skutečnostech, které nemohou sami ovlivnit, tedy - počasí.

Počet Řadit dle
Pouze skladem
Tašky a batohy pro ženy Tašky a batohy pro ženy

Nová kolekce Suitsuit NATURA má osvěžující vzhled a nadčasovou jednoduchost, celá kolekce je navíc také udržitelná - je vyrobená z použitých PET lahví.

MIMOSEZONNÍ SLEVA NA CELOU KOLEKCI GLADIÁTOR MIMOSEZONNÍ SLEVA NA CELOU KOLEKCI GLADIÁTOR

Skvělé kufry, cestovní tašky i kosmetické kufříky od španělského výrobce GLADIATOR za mimosezónní ceny, která je nyní až o 15% nižší než v hlavní sezóně.

Archiv novinek

 
KONFIGURÁTOR PRODUKTŮ zvolte parametry které Vás zajímají

Zvolte cenu od / do: 2399 - 3509 Kč

Výrobce:

Filtry dle vlastností:

Kategorie
Barva
Váha zavazadla
Objem
Zavřít Více