Cestovní kufry na kolečkách - z historie, I.část

Cestovní kufry na kolečkách - z historie, I.část

Od dob co je člověk nucen se přemísťovat z místa na místo, je také nucen vláčet své nashromážděné a potřebné věci a k tomu potřebuje něco, čím by  také své věci chránil a v čem by je pokud možno pohodlně nosily. A tak od čutor ze zvířecích kůží a čím dál větší nutností mít zavazadlo co největší se potřebám přizpůsobily i kufry, které z těžkých dřevěných truhel se ztenčili a zlehčili na součastné minimum. Tvary a velikosti jsou zkrátka ruku v ruce s dobou.

Součastnému trendu v přepravě jednoznačně vládnou kufry na kolečkách, které tak výrazně svému majiteli usnadňují přesun se zavazadlem.
Ani se tak skoro nechce věřit, že první kufr na kolečkách byl vyroben až v roce 1970 a jak tomu u těch praktických nápadů bývá nejčastěji - vznikl v podstatě náhodou.

Hlavní roli zde hrál pan Bernard Sadow , dnes již bývalý prezident a majitel U.S. Luggage , který se vracel se svou rodinou z Aruby a na letišti v Porto Riku se snažil ukočírovat dva velké kufry, které s sebou rodina měla, nebylo možné požádat o pomoc poslíčka, když zahlédl muže jak pohybuje částí strojů pomocí kolové platformy, aniž by musel vynakládat velké fyzické úsilí. Pan Sadow ze sebe okamžitě při tomto pohledu na svou manželku vyhrkl - To je přesně to co mi potřebujeme. Potřebujeme kolečka na kufru.

A tak připojil čtyři kolečka na spodní část kufru a připevnil ke kufru flexibilní pásek - s tímto pak obcházel různé obchody, které prodávaly kufry a zavazadla, nikde se ale nedočkal stejného nadšení kterým oplýval on sám. Než potkal víceprezidenta Macy, který vlastní stejnojmený obchodní řetězec v USA.
Obchodu tak již nic nestálo v cestě a první kufr na kolečkách se prodal v říjnu 1970.

Je pravdou že první majitelé asi nebyli až tak moc nadšeni, kolečka umístěna na úzkém dně kufru v jeho širší části způsobovala nestabilitu - kufry se vyklaly a jízda s nimi byla nemotorná.
Přesto trvalo dalších 20 let než se kolečka umístila do užší části kufru, ale o tom až v jiném článku

Váš tým kufry-zavazadla.eu

Tašky a batohy pro ženy Tašky a batohy pro ženy

Nová kolekce Suitsuit NATURA má osvěžující vzhled a nadčasovou jednoduchost, celá kolekce je navíc také udržitelná - je vyrobená z použitých PET lahví.

MIMOSEZONNÍ SLEVA NA CELOU KOLEKCI GLADIÁTOR MIMOSEZONNÍ SLEVA NA CELOU KOLEKCI GLADIÁTOR

Skvělé kufry, cestovní tašky i kosmetické kufříky od španělského výrobce GLADIATOR za mimosezónní ceny, která je nyní až o 15% nižší než v hlavní sezóně.

Archiv novinek

 
Zavřít Více