Užitečné mobilní aplikace na cesty

Užitečné mobilní aplikace na cesty

 

I když prázdniny končí, přesto se řada z Vás vydává na cesty, užít si tak poslední chvilky volného času, než se naplno rozjede školní rok nebo nastoupíte do práce. Ať už se rozhodnete cestovat po České republice nebo v zahraničí, je dobré si cestu předem promyslet a naplánovat. Mimo jiné dostupné informační kanály nám k tomu poslouží mobilní aplikace . Pár takových užitečných "apps" na cestování si v článku představíme.

Jednou ze základních a hojně využívaných je apka Google Maps . Umožňuje Vám po připojení k internetu stáhnout si město nebo oblast, do kterého se chystáte. Po stažení do telefonu můžete určenou oblast využívat k orientaci, aniž byste se museli připojovat k internetu. Výbornými pomocníky při orientaci jsou také aplikace Yelp , Fousquare nebo Scuk , které Vám nabídnou zajímavá místa v okolí a navíc si můžete přečíst recenze ostatních uživatelů.

Dalším základem je Google Translator - pomůže s překladem jazyků, které neovládáte. Navíc má tu výhodu, že v offline verzi překládáte pomocí zaměření fotoaparátu na text, který se na displeji automaticky přeloží do Vámi požadovaného jazyku.

Airbnb vám pomůže najít ubytování ve městě, do kterého se chytáte. Pronajímatelé nabízejí volné byty nebo pokoje, které si pomocí aplikace vyhledáte. Je to skvělá cesta, jak si zařídit levné a pohodlné ubytování. Můžete se seznámit se zajímavými lidmi, kteří Vám třeba doporučí kam ve městě zajít za zábavou nebo se najíst. I u této aplikace můžete sledovat příspěvky ostatních, kteří už ubytování využili.

To byla jenom hrstka aplikací, sloužící k organizaci cestovaní. Je přinejmenším příjemné zjistit, že existuje "něco", co za Vás najde správnou cestu, pomůže vyhledat kvalitní restauraci a poslouží při výběru ubytování. Tak s radostí do toho!

Autor článku: Petr (content editor)

Tašky a batohy pro ženy Tašky a batohy pro ženy

Nová kolekce Suitsuit NATURA má osvěžující vzhled a nadčasovou jednoduchost, celá kolekce je navíc také udržitelná - je vyrobená z použitých PET lahví.

MIMOSEZONNÍ SLEVA NA CELOU KOLEKCI GLADIÁTOR MIMOSEZONNÍ SLEVA NA CELOU KOLEKCI GLADIÁTOR

Skvělé kufry, cestovní tašky i kosmetické kufříky od španělského výrobce GLADIATOR za mimosezónní ceny, která je nyní až o 15% nižší než v hlavní sezóně.

Archiv novinek

 
Zavřít Více