Kvalitní alkohol tester

 1. Kvalitní alkohol tester je schopen změřit i zbytkový alkohol
  Každý kvalitní alkohol tester musí umět detekovat i malé množství alkoholu -  zbytkový alkohol. Jen takový alkohol tester má smysl a uplatnění.
 2. Alkoh ol tester s možností vyměnitelného senzoru
  K častějšímu použití je lepší pořídit si alkohol tester, který má vyměnitelný senzor. Senzor alkohol testeru má velmi citlivá čidla a pokud se do alkohol testeru foukne okamžitě po požití alkoholu, můžete senzor poškodit a s příliš velkou koncentraci alkoholu jej můžete dokonce zničit. A pokud Váš alkohol tester nemá možnost výměny čidla, je možné takový alkohol tester celý zahodit.
 3. Vyvarujte se nákupu extra levných alkohol testerů
  Doporučujeme vyhnout se levným alkohol testerům z dovozů z východních trhů. Takový alkohol tester je jen laciná "hračka" a již pro pár měření, které nejsou ani z daleka přesné, můžete takový alkohol tester vyhodit. V ČR patří mezi zavedené a také řádně registrované alkohol testery typové řady AL, DA nebo CA, na jejichž výrobu se léta specializují firmy Sentech, anebo Lifeloc.

   

Dárky pro muže

Mezi oblíbené dárky pro muže k Vánocům, Velikonocům nebo narozeninám patří alkohol tester. V součastné době využívá alkohol tester stále více řidičů. Pokud tedy hledáte dárek pro muže, je alkohol tester určitě správná volba, kterou nikdy nic nepokazíte. Dar pro muže má být být originální, věcný a zároveň praktický. Pokud se tedy jedná o alkohol tester, jistě se trefíte do černého! Každý rok, kdy se řeší Vánoce, narozeniny nebo svátky, tak prodej alkohol testerů stoupá. Alkohol testery si získaly pro svou praktičnost top příčky mezi dárky, které se kupují hlavně mužům.

dárky pro může

Dárky pro ženy

Čím potěšit ženu, přítelkyni, dceru? Jednoduchou radou je, podívat se na webové stránky internetových obchodů, kde jsou nabídnuty dárky pro ženy. Je to nejjednodušší způsob jak pořídit dárky pro ženy, ale co když máte ženu, která je svojí prozíravostí naprosto dokonalá? Preferující praktické dárky a má ráda, když má nad vším kontrolu a chce spokojeného muže? Kupte jí alkohol tester! Obavy? Ze začátku bude tichá domácnost, jasně, chápeme to! A co koupit nějaký dárek z obchodu pro ženy i alkoholtester? Budete spokojení všichni! A navíc se vyhnout obcházení kamenných obchodů a přehrabování věcí, které jsou dle Vás stejně k ničenu a složitému vybírání něčeho z velkého množství dárků a být omezeni otevírací dobou..

dárky pro ženy

Vánoční dárky

Alkohol tester patří mezi velmi oblíbené vánoční dárky. Jsou to klasické vánoční dárky, které nikdy neurazí. A také stále víc je muži kupují svým partnerkám řidičkám. Tedy pokud hledáte vánoční dárky pro ženy, tak kromě parfémů, kosmetiky, oblečení a jiných zbytečností je alkohol tester tím pravým vánočním dárkem. Alkohol tester je jako vánoční dárek velice praktický nejen pro každého řidiče, ale i pro řidičky!

Alkohol tester osobní i firemní

V součastné době jsou mezi nabídkami alkohol testerů digitální alkohol testery jak pro osobní potřebu, tak pro profesionální využití. Osobní alkohol testery excelují svojí snadnou ovladatelností, poměrně vysokou přesností a trvanlivostí. Profesionální alkohol tester má k dispozici oproti osobním alkohol testerům navíc doplňky pro statistické vyhodnocování měření ( tiskárna, propojení s PC, software...), jsou konstruovány na extremní zátěž a měří s přesností na tisíciny promile.

Alkohol tester - princip měření 

Alkohol tester, nebo také dechový analyzátor je na bázi měřícího přístroje, který má v dané chvíli instruovat, zda určitá má alkohol v dechu , či ne a v jakém množství (procenta, promile). Velmi významné je však dodržet technologický postup měření alkohol testerem. Alkohol testerem se měří  15-30 minut po předešlé konzumaci alkoholického nápoje se zřetelem na typ alkohol testeru a také je důležité 30 minut před měřením nejíst a nekouřit. Měření alkohol testeru zabezpečuje citlivý polovodičový senzor - čidlo. Jehož data jsou dále přetvářeny a vyhodnocovány mikroprocesorem. Na displeji, testeru se ukáže konkrétní naměřená hodnota. Některé druhy alkohol testerů mají dokonce paměť na poslední naměřené hodnoty, či schopnost propojení s počítačem.

Pro zabezpečení přesnosti a také pro vyšší trvanlivost senzorů je potřebné nechat alkohol tester regulérně kalibrovat .

Alkohol tester proti pokutám

S novelou silničního zákona a hrozícími postihy za alkohol u řidiče se patrně ptáte jaký si zvolit alkohol tester. Pohybovat se v nabídkách alkohol testerů je pro neodborníka na první pohled značně obtížné. Na internetu jsou k dispozici množství alkohol testerů a každý z nich má k dispozici velké množství funkcí a parametrů. Běžný držitel sám pak obtížně odhadne, jaký alkohol tester nejlépe vyplní jeho požadavky. Dá se říci, že právě nároky kladené na alkohol tester jsou podstatný měřítkem pro výběr alkohol testeru.

Kdo alkohol testery nejčastěji používá?

Alkohol testery používají jak běžní uživatelé, tak instituce. Výhody alkohol testeru ocení nejvíce státní a městská policie, armáda, dopravci, výrobní i nevýrobní podniky, byznysmeni (pro kontrolu svých zaměstnanců), prodejci automobilů a příslušenství, autoservisy, čerpací stanice, lékárny. Alkohol testery se používají na všech místech, kde by měl alkohol na pracovišti osudové kritické následky.

Pozor na napodobeniny řady AL

Napodobeniny alkohol testerů vypadají velmi obdobně, ale uvnitř jsou zcela jiné než originál. Jsou zpravidla prodávány pod jiným pojmenováním a do komplikací se uživatel dostává v momentě, kdy se obrátí na servisní laboratoř alkohol testerů, která na tyto alkohol testery servis neposkytuje.

Ve spojitosti s výběrem alkohol testeru je zapotřebí zmínit problematiku falšovaného zboží a nezákonného dovozu. Na východních trzích je možné pořídit padělky téměř všech alkohol testerů, které se ve světě na trhu vyskytují. Tyto pak zdánlivě shodné alkohol testery distribuují prodejci i v CŘ, někdy pod odlišným označením, ale také pod označením shodným.

Péče o alkohol testery

Alkohol tester vyžaduje pravidelnou údržbu . Senzor v alkohol testeru, je choulostivé zařízení, které se neobejde po určitém množství měření bez kalibrace. U každého alkohol testeru jsou data jako nejvyšší počet měření nebo vitalita senzoru. Dobrý alkohol tester má schopnost kalibrace - je dobré tedy počítat s tím, že dle informací od výrobce alkohol testeru je potřebné ji udělat. Také v případě, kdy si nejste jisti, zda detekce alkoholu je přesná. Pokud však alkohol tester používáte jednou za týden, nemusíte se strachovat zkresleného měření dřív než za rok.

alkohol tester

Nezničte si alkohol tester

Každý výrobce jasně varuje před prováděním dechové zkoušky ihned po požití alkoholu. Než budete provádět test na alkohol, doporučujeme setrvat určitou dobu. Tento interval naleznete v návodu k použití, který je součastně distribuován ke každému alkohol testeru. Pokud je hodnota alkoholu vyšší, než možná hranice alkohol testeru, je nutná bezprostřední kalibrace detektoru nebo výměna čidla!

Kalibrace alkohol testeru?

Po stereotypním používání je pro další kvalitní měření nutné u alkohol testeru provést kalibraci. Kalibrace alkohol testeru má hodnotu cca 200 až 500 Kč, podle typu alkohol testeru.

Upozornění: Nenechte se zmýlit postupem některých obchodníků, kteří uvádějí u alkohol testerů jen cenu bez DPH (na první pohled velmi laciné ceny alkohol testerů). Až budete alkohol tester hradit, nepochybně Vám DPH připočítají! Naše ceny alkohol testerů jsou již definitivní! Vyzrajte nad alkoholem a opatřete si přístroj na odhalování alkoholu v krvi - alkohol tester!

Autor: Krajča

Tašky a batohy pro ženy Tašky a batohy pro ženy

Nová kolekce Suitsuit NATURA má osvěžující vzhled a nadčasovou jednoduchost, celá kolekce je navíc také udržitelná - je vyrobená z použitých PET lahví.

MIMOSEZONNÍ SLEVA NA CELOU KOLEKCI GLADIÁTOR MIMOSEZONNÍ SLEVA NA CELOU KOLEKCI GLADIÁTOR

Skvělé kufry, cestovní tašky i kosmetické kufříky od španělského výrobce GLADIATOR za mimosezónní ceny, která je nyní až o 15% nižší než v hlavní sezóně.

Archiv novinek

 
Zavřít Více